“Sözleşmeler niçin açıklanmıyor?”

18 Aralık 2019 Çarşamba 09:26
Bu haber 442 kez okundu

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel TBMM Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanı’na şehir hastanelerinin sözleşmelerinin niçin açıklanmadığını sordu. Adıgüzel ayrıca güncellenmeyen SUT fiyatlarını gündeme getirdi.

“Sözleşmeler niçin açıklanmıyor?”

Sponsor Reklamlar

Adıgüzel’in konuşması şu şekilde: “Sayın Bakan, şehir hastanelerinin sözleşmelerini niçin açıklamıyorsunuz? Açıklamadığınız sürece, ağzınızla kuş tutsanız buradaki yolsuzluk iddialarını örtemezsiniz, bu iddiaları kabul etmiş sayılırsınız, sözleşmeleri açıklayacak mısınız?

Sağlık Bakanına soruyorum: İğneden ipliğe her şeye zam gelirken hâlâ SUT muayene fiyatları on yıldır aynı. Bu son on yıldır dolar yüzde 450, elektrik yüzde 300 arttı, sadece bu yıl elektrik ve doğal gaz 10 defa zam gördü. Bu ülkede, araç muayene istasyonunda bir otomobil muayenesi 280 TL, bir egzoz muayenesi 65 TL, hastanelerde insan muayenesi içinse sadece 30 TL ödüyorsunuz son on yıldır. Sizin için bir insan muayenesinin bir egzoz muayenesi kadar kıymeti yok mu? Yine, hastanede binin üzerinde malzeme SUT fiyatının üstünde, ameliyat fiyatı bin TL, malzeme 2 bin TL. Bu yüzden ameliyatlar, müdahaleler yapılamıyor; talimatla “yapılmasın” deniyor ya da hastaya “Bul, getir.” deniyor. Artık bu konuda bir düzenleme yapacak mısınız?” Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x