"Suç Uydurmak"tan Soruşturma!
banner66

"Suç Uydurmak"tan Soruşturma!

14 Ocak 2019 Pazartesi 10:00
Bu haber 366 kez okundu

Geçtiğimiz cumartesi Ünye'de yaşanan, ulusal medyada da haber olan bir erkeğin bir kadını bıçaklama olayının Ordu Valiliği'nin araştırmaları üzerine kurgu olduğu ortaya çıktı. Cumhuriyet Başsavcılığınca konu hakkında "suç uydurmak" fiilinden soruşturma başlatıldı.

"Suç Uydurmak"tan Soruşturma!

Sponsor Reklamlar

Valilikten yapılan açıklamada, 12 Ocak Cumartesi günü ulusal bir televizyon kanalının ana haber bülteninde, "Önce dövdü, sonra bıçakladı" konulu haber görüntüsü üzerine çalışma başlatıldığı belirtildi. 

Yapılan incelemelerin ardından görüntülerin kurgu olduğunun anlaşıldığı belirtilerek, "Belirtilen gün ve öncesi dahil olmak üzere Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğüne intikal eden böyle bir olayın olmadığı, ilçe ve çevre hastanelerde habere konu olan bir vaka intikal etmediği anlaşılmıştır. Habere konu olay yeri tespit edilmiş ve yapılan araştırmalarda böyle bir olayın olduğuna dair herhangi bir maddi bulguya rastlanılmaması üzerine; görüntülerin detaylı incelenmesinde bu olayın kurgu olduğu anlaşılmıştır." denildi.

Açıklamada; söz konusu görüntülerin, 12 Ocak Cumartesi günü Ünye 1992 doğumlu S.V., Ünye 1992 doğumlu O.B., Ünye 2000 doğumlu A.T., Ünye 1989 doğumlu O.K., Ünye 1993 doğumlu Ü.A. isimli biri kadın toplam 5 kişi tarafından kurgulandığının tespit edildiği belirtilerek, şöyle denildi: " İçlerinden Ünye 1992 doğumlu O.B. ile Ünye 1992 doğumlu S.V.’nin kendi aralarında bu çektikleri kurgu görüntülerin bir ulusal televizyonun whatsapp ihbar hattına gönderilmesiyle ilgili iddiaya girdikleri ve bu görüntüleri Ünye 1992 doğumlu O.B.’nin kendisine ait cep telefonundan televizyon kanalına gönderdiği anlaşılmış olup, konu hakkında Ünye Cumhuriyet Başsavcılığınca “suç uydurmak” fiilinden gerekli adli işlem başlatılmıştır. " Haber Merkezi

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder