“Sur inşa ediyorlar”

Bu haber 1215 kez okundu

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel: “Arkeolojik ve doğal sit alanı Yason Burnu’na kepçelerle girdiler. Şimdi de fenerin önüne kayalarla sur inşa ediyorlar.”

“Sur inşa ediyorlar”

Sponsor Reklamlar

Yason’da gerçekleştirilen projeye tepki gösteren Adıgüzel; “Perşembe İlçemizde 1. Derecede arkeolojik alan ve 2. Derecede doğal SİT alanı olan Yason Burnu’na inşaat makinaları ile girilerek yol açılmasına tepkimizi göstermiştik. Konuyla ilgili Çevre, Kültür ve İçişleri Bakanlıklarına soru önergesi verdim. Gözümüz gibi bakmamız gereken bu doğa ve tarih harikalarına nasıl bu yapılır? Boyu 200 metre olan ve eni yer yer 30 metreye kadar düşen bu yarımadada sadece “ufak dokunuşlar” yapılacağı duyurulmuştu. Ancak kepçelerle girilerek yol açıldığını gördük. Şimdi bundan sonra bir de kayaları yığarak sur inşa ediyorlar. 

Oldu olacak birkaç tane de top arabası yerleştirin. Belki Argonotlar çıkar gelir. Savunmayı güçlendirmek lazım. Siz ne laf anlamaz, kültür yoksunu insanlarsınız..

Sizi bu memleketin başına bela olmaktan kurtardığımız gün bu taşları da sırtlanıp gideceksiniz.” diye konuştu. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x