Tarafımız demokrasi ve anayasadır!

07 Nisan 2021 Çarşamba 10:39
Bu haber 125 kez okundu

Atatürkçü Düşünce Derneği Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala, millet ve devlet olarak yaşanan sorunların temelinde, Atatürk’ün çizdiği rotadan uzaklaşıldığını belirtti.

Tarafımız demokrasi ve anayasadır!

Atatürkçü Düşünce Derneği Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala yaptığı basın açıklamasında; “En son ANDIMIZ ve devlet madalyalarından, nişanlarından Atatürk kabartmalarının kaldırılması vicdanlarımızı sızlatan ciddi meselelerdir. Aynı şekilde, “sarıklı amiral” görüntüsü geniş kesimlerde kaygıya yol açmıştır.” Dedi.

Hepimiz için demokrasi, hepimiz için adalet

Açıklamalarına devam eden ADD Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala; “Atatürkçü Düşünce Sistemi’ni özümsemiş herkes gerçek anlamda yurtseverdir. Yurtseverler içinden demokrasi düşmanı çıkmaz. Vatanseverler içinden hain çıkmaz.

Lozan ve Montrö konusundaki hassasiyetlerin her türlü siyasi ve kişisel algının üstünde tutulmasında yarar görmekteyiz. Lozan ve Montrö hassasiyeti olsa olsa yurtseverliğin bir işaretidir. Millet ve Devlet olarak varlık nedenimiz olan Lozan ve Montrö anlaşmalarına ısrarla vurgu yapmamızın başkaca bir anlamı olamaz.

Atatürkçü Düşünce Derneği; toplumun her kesiminin Anayasal sınırlar içerisinde; fikir ve düşünce açıklamasını bir vatandaşlık hakkı olarak görmektedir. Bu bağlamda; emekli büyükelçilerin, emekli parlamenterlerin ve emekli amirallerin düşüncelerini açıklamalarını, Anayasamızın 26. maddesi kapsamında değerlendirmekteyiz.

Atatürkçü Düşünce Derneği; bir Demokratik Kitle Örgütü olarak; siyasileri, yazılı ve görsel basınımızı ve yurttaşlarımızı bu konularda bir kez daha duyarlı davranmaya davet etmektedir. Hepimiz için demokrasi, hepimiz için adalet, hepimiz için saygı, sevgi ve hoşgörü talebimizi yineliyoruz.” Dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x