Tarım Yasası Değişmeli!
banner66

Tarım Yasası Değişmeli!

11 Ekim 2018 Perşembe 09:59
Bu haber 328 kez okundu

Tüm Üretici Köylüler Sendikası Ordu Şube Başkanı Zekayi Sağra, “ Fındık için konuşma, açıklama yapma dönemi bitti. Sıra yasal düzenlemenin yapılmasına geldi.” diyerek hükümete ve muhalefet partilerine seslendi.

Tarım Yasası  Değişmeli!

Sponsor Reklamlar

Sağra açıklamasında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Tüm Köy Sen olarak sürekli tarım-fındık politikasının nasıl olması gerektiği, nelerin yapılmasının önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Üreticilerin mağduriyetinin giderilmesi için fiyatın 18 TL olması ve TMO aracılığıyla devletin fındık alması gerektiğini hep vurguladık. Tarımımızın uluslararası gıda ve tarım tekellerine teslim edildiğini, bağımsız halkçı tarım politikalarına geçişin zorunluluk olduğunu belirttik. Serbest pazar uygulamasının üreticinin mağduriyetine neden olduğunu örnekleriyle dile getirdik.” dedi.

 

Bölge milletvekillerine seslenen Sağra; "Meclis’te üreticileri mağdur eden tarım yasasının değiştirilerek yeni tarım yasası için yasa teklifleri vermeleri gerekir. Boş açıklamalarla göz boyamaları boşuna.” dedi. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder