Tedbirler alındı

29 Mayıs 2020 Cuma 11:47
Bu haber 7006 kez okundu

Cumhurbaşkanlığı kararı ve İçişleri Bakanlığı genelgesi ile belirlenen tedbirler çerçevesinde aylar sonra bugün gerçekleştirilecek Cuma namazı ibadeti öncesinde Gülyalı Belediyesi ekipleri yıkama ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Tedbirler alındı

Sponsor Reklamlar

 Ekiplerimiz ayrıca Gülyalı Müftülüğümüzle birlikte açık alanda saf düzenlerini belirleyerek mesafeleri belirten çizgi çalışması gerçekleştirdi.

Namaz açık alanlarda kılınacak

Yayınlanan genelgeye istinaden yalnızca Gülyalı Kaymakamlığımız tarafından belirlenen açık alanlarda namaz kılınabilecek. İlçemizde Gülyalı merkezde Çikolata Park içerisinde, Turnasuyu Mahallemizde Doğa Koleji bahçesinde, Havalimanında ise çimenlikte kılınacak namaz için diğer mahallelerde mevcut camilerin açık alanları kullanılacak.

Başkan Tepe uyarıları yineledi

Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceleyen ve görevlilerden bilgi alan Başkan Tepe, “Aylar sonra Cuma namazımızı eda edeceğiz. Salgının etkileri henüz geçmediğinden vatandaşlarımızın namaza gelmeden önce kurallara uyması büyük önem arz ediyor. Yayınlanan genelgelerde de belirtildiği gibi, abdestimizi evlerde alacağız, maskesiz katılım gerçekleştirmeyeceğiz ve sosyal mesafeye uyacağız. Bunun yanında sokağa çıkma yasağı bulunan (65 yaş üstü, 20 yaş altı kronik hasta ve karantina süreci devam eden) vatandaşlarımız katılım sağlamayacak” dedi. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x