Tepealtı ve Taşlıçay’da yeni yol çalışması

10 Temmuz 2020 Cuma 09:39
Bu haber 5488 kez okundu

Tepealtı Mahallemizde yeni açılan yol ağında çalışmaların sonuna yaklaşılıyor. Taşlıçay ve Tepealtı mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımız gerçekleştirilen yol çalışmasıyla zamandan ve yakıttan tasarruf edecek.

Tepealtı ve Taşlıçay’da  yeni yol çalışması

Sponsor Reklamlar

Yeni açılan yollar büyük kolaylık sağlıyor

 

Gülyalı Belediyesi’nin mevcut yol ağlarında gerçekleştirdiği betonlama ve düzenleme çalışmalarının yanı sıra yeni yol açma çalışmaları da aralıksız devam ettirdiğini belirten Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Yeni açtığımız yollarda vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz. Taşlıçay ve Tepealtı mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız Ordu istikâmetine dönüşte ilçe merkezindeki kavşaktan dönmek zorunda kalıyordu. Gidiş-dönüş yaklaşık 6 km’lik bir kayıp. Burada gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bu kaybı telafi ediyoruz. Karayoluna paralel yeni bir iç yol açıyoruz ve Tepealtı’ndaki kavşağa bağlıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında Vatandaşlarımız hem zamandan hem de yakıttan büyük bir tasarruf sağlayacak ve ulaşım kolaylaşacak” dedi. 

 

Benzer uygulamalar yaygınlaşıyor

 

Geçtiğimiz yıl benzer bir uygulamayı Turnasuyu’nda hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Tepe, “Kargın mevkiinde gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bölgedeki insanları ulaşım bakımından rahatlattık. Ordu şehir merkezine çok daha kısa zamanda gidebiliyorlar. Fındık hasadının ardından da ilçe merkezinde Gülistan Mahallesi’nde benzer bir çalışma gerçekleştirip 5 mahalleyi karayoluna inmeden birbirine bağlayacağız. Ortaya koyduğumuz çalışmalarda vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırıyoruz ve yakıt konusunda da tasarruf sağlayarak ekonomik anlamda katkı sağlamış oluyoruz” dedi.  Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x