Ters ev yapılacak
banner66

Ters ev yapılacak

11 Temmuz 2018 Çarşamba 09:23
Bu haber 360 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, üstyapı çalışmalarında da özgün projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Enver Yılmaz, yurtiçi ve yurt dışında emsalleri bulunan ve insanların ilgisini çeken “Ters Ev” şeklindeki bir projeyi, Ordu iline kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Ters ev yapılacak

Sponsor Reklamlar

Ordu’nun turizmini canlandırmak ve ili bu hususta marka şehir yapmak için farklı projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz,  “Ordu’muzu turizmde diğer büyükşehirlerle yarışacak bir marka şehir hâline dönüştürmek amacıyla farklı projeler gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda bölgemizde bir benzeri olmayan ‘Ters Ev Projesi’ni hayata geçirerek Altınordu ilçemizde yeni bir cazibe merkezi oluşturacağız. Teleferik alt istasyonunun hemen yanında uygulayacağımız yatırımın ihalesini yaptık ve yüklenici firma ile sözleşmeyi imzaladık. İnşallah en kısa zamanda yapım çalışmasını tamamlayacağımız projemizi hizmete açacağız” dedi.

 

İki katlı projenin toplam alanı 150 m2

 

Ters Ev Projesi’nin toplamda 150 m2 alan üzerine iki katlı olarak inşa edileceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Karadeniz Bölgemizde ilk olacak projemiz, 30x20 m alanda ve radyal temele ankraj uygulaması üzerine farklı açılarda iki yöne eğim verilerek inşa edilecek. İki katlı olarak yapılacak proje toplam 150 m2 alana sahip olacak” diye konuştu.

 

Turizmde yeni bir soluk olacak

 

Son yıllarda artan turizm faaliyetlerine katkı sağlamak ve yeni bir ziyaret noktası oluşturmak amacıyla hayata geçirilecek Ters Ev Projesi’nin Ordu turizmine önemli bir ivme kazandırması, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler TersevYapılacak

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder