banner66

TMO'dan fındık açıklaması

30 Temmuz 2019 Salı 09:17
Bu haber 332 kez okundu

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fındık alımı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, alımlara Kurban Bayramı sonunda başlanılmasının planlandığı belirtilirken, üreticilerin randevularını; “http://www.tmo.gov.tr “ ve “http://randevu.tmo.gov.tr” adreslerinden ya da TMO işyerlerine müracaat ederek alabilecekleri vurgulandı.

TMO'dan fındık açıklaması

Sponsor Reklamlar

TMO tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Kurumumuzun iştigal alanına giren ve Karadeniz Bölgemizin başlıca gelir kaynaklarından olan fındığın alım fiyatları, fındık hasadının başlamasına sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Kurumumuza hasat dönemi başlamadan fındık alımı için görev verme kararı aldıklarını söyleyen Erdoğan; “Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık içi taban fiyatı 17 TL, levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,50 TL olarak belirlendi. Buna kilogram balına yaklaşık 2 TL olan mazot ve gübre desteği ile alan bazlı destek de eklenecek. Böylece fiyatlar 19 TL ve 18,50 TL seviyesine gelecek." dedi. 

Alımlara Kurban bayramı sonunda başlanılması planlanırken üreticilerimiz randevularını; “http://www.tmo.gov.tr “ ve “http://randevu.tmo.gov.tr” adreslerinden ya da TMO işyerlerine müracaat ederek alabileceklerdir. Ayrıca üreticilerimiz fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve sorunlarını 0312 416 34 10 (8 hat) numaralı telefona iletebilecektir. TMO tarafından yapılacak olan 2019 yılı fındık alımı başta Karadenizli üreticilerimiz olmak üzere; tüm milletimize hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.” Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x