“Toplumu kucaklayan bir partiyiz”

14 Temmuz 2020 Salı 12:08
Bu haber 1016 kez okundu

Ordu basını ile buluşan Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Dr. Kani Torun, “Siyasette, ekonomide ve diğer konularda kapsayıcı, toplumu kucaklayıcı, yeni bir yol öneriyoruz. Biz siyasette şeffaflığı, siyasi etiği, en önemlisi de insan onurunu programının birinci maddesi yapan bir siyasi partiyiz” dedi.

“Toplumu kucaklayan bir partiyiz”

Sponsor Reklamlar

Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Dr. Kani Torun,  Parti Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu, Kurucular Kurulu Üyesi Muhsin Emre Demiröz ve Ordu İl Başkanı Av. Ali Safa Aydın, Ordu basını ile buluşarak, Gelecek Partisi’ni ve hedeflerini anlattı.

Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Dr. Kani Torun,  Gelecek Partisi’nin Türkiye’nin demokrasi serüveninde yeni bir atılım yapmak için kurulmuş bir parti olduğunu belirterek,

“Gelecek Partisi, 2016 sonrasında demokraside, insan haklarında ve özgürlüklerde ortaya çıkan erozyonun git gide artması sonucunda hukukun siyasileşmesi ve bunların neticesi olarak ekonominin kötüleşmesi, liyakatin ehliyetin artık göz ardı edilmesi, aile kayırmacılığının resmi devlet politikası haline gelmesi ile Türkiye’nin girdiği bu karanlık tünelden çıkabilmesinin yollarını göstermek üzere halkımızla beraber bir yola çıkmıştır. Bu yolda tüm Karadenizli kardeşlerimize gelecek partisini anlatmak, programını ve ilkeleri konusunda aydınlatmak üzere sahaya gelmiş bulunuyoruz.” diye konuştu.

Torun açıklamasını şöyle sürdürdü; “2016’da bildiğiniz gibi Başbakan Davutoğlu’nun bir saraya darbesiyle uzaklaştırılması ve akabinde 2015’teki hain darbe girişiminden sonra Türkiye iki yoldan birini seçmek durumundaydı. Biri toplumun tümünü kapsayacak, muhalefeti de yanında alarak özgürlükçü bir yolla bu sıkıntının aşılması gibi bir umut vardı. Ancak bu kısa sürede akamete uğradı ve kanun hükmünde kararnamelerle özgürlüklerin kısıtlanması ile iktidar ikinci yolu tercih etti. İkinci yolda daha çok baskı, özgürlüklerin kısıtlanması, demokrasinin erozyonu ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile beraber devletin sadece kişisel bir mülk haline gelmesi sonucunda, bugün geldiğimiz noktada bunun sonuçlarından biri olarak ekonominin artık yürümemesi. Çünkü hukukun olmadığı, mülkiyet güvenliğinin olmadığı yerde ekonominin düzelmesi beklenemez. Bugün Türkiye’de Merkez Bankasının bütün yedek akçeleri tüketilmiş, aslında reelde eksiye düşmüş bir Merkez Bankası rezerviyle karşı karşıyayız.”

“Hukuk ayaklar altına alındı!”

Ekonominin türbülansa girdiğini ve buna kovit krizinin de eşlik ettiğini dile getiren Torun,

“Bunun en önemli sebebi de hukukun ayaklar altına alınması ve siyasileştirilmesi. İkincisi de ehliyet ve liyakatin ortadan kalkmasıdır. Biz bir dönem ak partide siyaset yapmış ya da yapmamış bir grup kurucu bir araya gelerek, bir çözüm bulmak üzere bir program hazırladık. Siyasette, ekonomide ve diğer konularda kapsayıcı, toplumu kucaklayıcı, yeni bir yol öneriyoruz. Biz siyasette şeffaflığı, siyasi etiği, insan haklarını önceliğe, en önemlisi de insan onurunu programının birinci maddesi yapan bir siyasi partiyiz.” dedi. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x