Tüm Köy Sen TBMM’de
banner66

Tüm Köy Sen TBMM’de

25 Ekim 2018 Perşembe 10:24
Bu haber 321 kez okundu

Tüm Üretici Köylüler Sendikası TBMM’de partilerin Tarım Komisyonlarıyla görüşerek Fındıkta Çözüm Önerileri Raporunu iletecek.

Tüm Köy Sen TBMM’de

Sponsor Reklamlar

Tüm Köy Sen Genel Merkezi ve Ordu Şubesi’nin hazırladığı “Fındıkta Çözüm Önerilerimiz” başlıklı raporda asıl olanın tarım yasasında değişiklik yapılarak üreticilerin ve tarımın korunmasının gerekliliğini vurguladıklarını belirten Ordu Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, “Muhalefet milletvekilleri ve kurum temsilcileri sürekli TMO’nun fındık almasının gerekliliğini vurgulayarak asıl tartışılması gerekenlerin önünü kesiyorlar. İktidarın niyeti belli, onlar piyasayı tarım ve gıda tekellerine teslim ettiler.” diyerek tepki gösterdi.

Sağra, “Tüm Köy Sen olarak olanakları ölçüsünde üreticilerin taleplerini dillendirdik, neler yapılması gerekenleri anlatmaya çalıştık. Şimdi görev Meclis’in” diyerek şu değerlendirmeyi yaptı. “Ortaya konuşmak kolay. Önemli olan kalıcı çözüm üretmek. Muhalefet partileri fındıkla ilgili araştırma önergesi verdi ama önergeyi verenler oturuma katılmadılar. İktidar yanlış içinde ama muhalefette de istediğimiz çalışmayı yapmıyor. Bu nedenle taleplerimizi grupların Tarım Komisyon Başkanlarına iletmeyi uygun gördük. Taleplerimizin takipçisi olacağız.” Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder