Tuncer Engin'e son görev!
banner66

Tuncer Engin'e son görev!

31 Aralık 2018 Pazartesi 10:07
Bu haber 366 kez okundu

1990-1994 döneminde belediye meclis üyeliği ve imar komisyonu başkanlığı yapan gazeteci Tuncer Engin için Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş başta olmak üzere sevenleri son görevde Engin’i yalnız bırakmadı.

Tuncer Engin'e son görev!

Sponsor Reklamlar

Yaklaşık 30 yıldır Tuncer Engin’i tanıdığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Tuncer Engin, naif hakkaniyet ölçüsünde yazıp çizerken özellikle belediye meclis üyeliği döneminde bu şehre katkı sunan önemli kişilerden biriydi. Hak, insanlık, saygı, dostluk ölçüsünde bize güzel bir miras bıraktı. Ben bu vesileyle Tuncer abiye Allahtan rahmet diliyor, iz bırakmak geleceği geçmişle buluşturmak için bizlere rehber olacağına inanıyorum” dedi.

Tuncer Engin’i okul hayatından beri tanıdığını söyleyen Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, “Hepimizin üzerinde önemli katkıları olan bir insandı. Ordu ve doğa aşığı bir insandı. Kalemini hep Ordu'nun iyiliği ve güzelliği için kullandı. İnsanlar gelip geçici. Allah rahmet eylesin. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum ruhu şad olsun” diye konuştu.

 

 "Tuncer Engin çok yönlü kişiliğe sahipti”

 Tuncer Engin çok yönlü bir kişiliği olduğunu ifade eden 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen ise “Çok yönlü kişiliğe sahip bir büyüğümüz Tuncer Engin’in Orduya hizmetlerin yapılması noktasında çok çabası vardı. Gazeteciliğin çok kolay yapılabildiği günümüzde o,  eli kalem tutan bir gazeteciydi. Verdiği hizmetler için teşekkür ederken ailesine başsağlığı diliyorum ”ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder