Tutya Yılmaz’dan yine madalya!
banner66

Tutya Yılmaz’dan yine madalya!

11 Temmuz 2018 Çarşamba 09:23
Bu haber 373 kez okundu

Türkiye’nin cimnastik tarihinde olimpiyatlara katılan en genç sporcu olarak tarihe geçen Ordu Mesudiyeli Tutya Yılmaz, Mersin’de düzenlenen “Artistik Cimnastik Dünya Kupasına” (World Challenge Cup) gümüş madalya ile damga vurdu.

Tutya Yılmaz’dan yine madalya!

Sponsor Reklamlar

 6-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında 16 ülkeden 55 sporcunun mücadele ettiği Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) tarafından 2018 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan Artistik Cimnastik Dünya Kupası (World Challenge Cup) Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda yapılan final müsabakalarının ardından tamamlandı.

Milli cimnastikçi olan ve adını Mesudiye dağlarında yetişen bir çiçekten alan Ordu Mesudiyeli Tutya Yılmaz, başarılıarı ile hem Türkiye’ye hem de Ordu’ya gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Kadınlar Denge Aleti Kategorisinde, Türkiye’den Tutya Yılmaz ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

Tutya Yılmaz sosyal medya hesabından ise ”Bugün Dünya Kupası finallerinden 3 gümüş madalya ile dönmenin mutluluğunu yaşıyorum…Dengede düşmeme rağmen 2. olduğum için ayrıca mutlu ve gururluyum. Sizlere bu zorlu ve yorucu yolda beni desteklediğiniz için çok teşekkür ederim. Şimdi daha çok çalışma zamanı” dedi.
Ordu Yorum / Neşe Çakar
Anahtar Kelimeler TutyaYılmazMadalya
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder