Üniversiteler arası iş birliği
banner66

Üniversiteler arası iş birliği

22 Kasım 2018 Perşembe 09:49
Bu haber 345 kez okundu

Ordu Üniversitesi ile İtalya Urbino Üniversitesi arasında İngiliz Dili ve Edebiyatı, İktisat, BESYO ve Biyoloji alanlarını kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversiteler  arası iş birliği

Sponsor Reklamlar

Yükseköğretimde kalitenin artırılması, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ve iş dünyası ile iş birliğini güçlendirilmesi, öğretim elemanı ve öğrenci hareketliliğinin artırılması, bireylerin kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi, istihdam olanaklarının artırılması ve ortak bilimsel faaliyetlerin geliştirilmesini amaçlayan Erasmus Değişim Programı çerçevesinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, İtalya Urbino Üniversitesine iş birliği protokolü imzalamak amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ve Üniversitesi Rektörü Prof. Vilberto Stocchi arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında 1506 yılında kurulan ve 14 bin öğrencisi olan İtalya Urbino Üniversitesi ve Üniversitemiz arasında İngiliz Dili Edebiyatı, İktisat, BESYO ve Biyoloji alanlarını kapsayan iş birliği protokolü imzalandı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder