Üreticiye ve üretime katkı

22 Nisan 2020 Çarşamba 13:46
Bu haber 1432 kez okundu

Altınordu Belediyesi Koronavirüs salgını dolayısıyla kapanan Geleneksel Doğal Köy Pazarı esnafı için hayata geçirdiği uygulama ile üreticilerin ürünlerini kapısında alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya başladı.

Üreticiye ve üretime katkı

Sponsor Reklamlar

Uygulamanın ilk gününde üreticilerle bir araya gelen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, proje ile hem üreticilerin ürünlerini satmasını hem de satın alınan ürünlerle ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladıklarını söyledi.

İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi Koronavirüs salgını sürecinde yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanıyor. Şehirde hijyen ve dezenfeksiyon seferberliği başlatan Altınordu Belediyesi, Kovid-19 pandemi sürecinde sosyal yönlü çalışmalara da ağırlık veriyor. Altınordu belediyesi, virüs salgını sürecinin ekonomik etkilerini en aza indirgemek ve bu süreçten etkilenen vatandaşlarla dayanışma içerisinde olmak amacıyla başlattığı sosyal yönlü çalışmalar kapsamında şehirde sürdürdüğü ‘iyilik seferberliği’ ile ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı da yapıyor.

Üreticilerin ürünleri satın alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

Altınordu Belediyesi sosyal yönlü bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Altınordu Belediyesi bu çerçevede Koronavirüs salgını dolayısıyla kapanan ‘Geleneksel Doğal Köylü Pazarı’nda kayıtlı olan, burada satış yapan ve birçoğu 65 yaş ve üstü sokağa çıkma kısıtlaması bulunan üretici köylü kadınların üretimlerinin devamını sağlamak ve ürettiklerini ekonomik değere dönüştürebilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları amacıyla ürünlerinin kapılarına giderek alınmasını ve alınan ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlıyor.

Başkan Tören, uygulamanın startını verdi

Uygulamanın başlaması ile kayıtlı üreticilerin kapılarına gidilerek ürünleri satın alındı. Uygulamanın ilk gününde üreticilerin kapılarına giden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören uygulama kapsamında ilk ürünlerin satın alınmasına katıldı. 

Birçok üretici ile bir araya gelen Başkan Tören, “Cumartesi günleri kurulan Geleneksel Doğal Köy Pazarı’na gelen üreticilerimizin bu zor dönemde tarlasında yetiştirdiği ürünün ekonomik değerinin kaybolmaması ve geçim sıkıntısına düşmemesi için uygulamayı hayata geçirdik. Üreticilerimizin pazarda sattığı ürünler üzerinden belirlediğimiz fiyat aralığı ile ürünleri alarak yine ihtiyaç sahibi ailelerimize bu ürünlerin ulaştırılmasını sağlıyoruz. Yaptığımız çalışma ile bu zor süreci atlatana kadar eli öpülesi büyüklerimizin alın terinin ve emeğinin ortadan kaybolmamasını sağlamış olacağız. Bu sayede hep beraber üretmeye devem edecek ve şehrimizin tarımına, aile ekonomisine ve kalkınmasına katkı sunacağız.” dedi. Haber MerkeziAnahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x