“Uyarmıştık!”

Bu haber 649 kez okundu

Ordu’da polis ve bekçilerin itip kaktığı vatandaşlarla ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. Daha önce CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel bazı bekçilerin davranışları ile ilgili vatandaşlardan yoğun şikayet geldiğini belirtmiş ve uyarmıştı.

“Uyarmıştık!”

Sponsor Reklamlar

Adıgüzel’in bu yorumuna MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt karşı çıkmış "bekçi düşmanı" “devlet düşmanı” demişti.  Dün Ordu’dan bir vatandaşın çocuklarının yanında ters kelepçe yapılmaya çalışıldığı anlar ve bu anı görüntülemeye çalışan bir basın mensubunun itip kakılması görüntüleri ortaya çıktı. Mustafa Adıgüzel açıklama yaptı ve bu iki vatandaşın kimler olduğunu açıkladı. Adıgüzel ters kelepçeye alınan kişinin MHP’li ve Ülkü Ocakları Yöneticisi, itip kakılan basın mensubunun ise AKP Ordu İl Başkan Yardımcısı olduğunu iddia etti.

 

Adıgüzel’in konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

 

“Toplumun her kesiminden gelen tepkiler üzerine iki gün önce bir uyarıda bulunduk. Bazı bekçi kardeşlerimiz vatandaşa ölçüsüz muamele yapıyor. Dil ve üslup konusunda eğitime ihtiyacı olanlar var dedik. Emniyeti ve tüm bekçi camiasını da özenle ayrı tutup bunların birkaç belirli kişi olduğunu da söyledik. Sonra MHP Ordu Milletvekili çıktı bir yerel kanalda bana bekçi düşmanı, polis, hatta devlet düşmanı demek gafletinde bulundu. Hem de polise saldırıp hakaret etmekten sabıkalı bir vekil diyordu bunu. 

 

Halbuki bu bekçiler esas emniyet kurumuna ve emniyet-vatandaş arasındaki güven duygusuna zarar veriyorlardı. Bugün gördüğüm bir videoda bir baba dışarı izninden biraz geç kalmış çocuklarını eve götürmeye çalışıyor. Bekçi yolunu kesiyor. Çıkan tartışmada baba, çocuklarının önünde ters kelepçe ile mahcup ediliyor. "Yapmayın abi" diyen çocukların sesleri yüreğimi dağladı. Bu sertlik neden. Karşınızda terörist mi var. Canlı bomba mı var. O baba ile empati yapın biraz.

 

Peki kimdi o baba? MHP Ülkü Ocakları yöneticisi. Peki bu anları kaydederken polis engeli ile karşılaşıp itilip kakılan basın mensubu kimdi? O da AKP İl Başkan Yardımcısı.

Demek ki biz uyarılarımızı görevlerimizi sadece CHP'li insanlar için yapmıyormuşuz. Biz sizin gibi belediyelerimizin kapılarında ziyaret için bile girip çıkanlar hangi partiden diye çetele tutmuyoruz. Herkese insan gözüyle bakıyoruz.” Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x