Uyuşturucu ile mücadele!

24 Ocak 2020 Cuma 10:06
Bu haber 1662 kez okundu

Fatsa’da Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu 2020 yılı ilk toplantısını Kaymakam Ömer Lütfi Yaran Başkanlığında gerçekleştirdi.

Uyuşturucu ile mücadele!

Sponsor Reklamlar

Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay ve tüm ilçe protokolünün hazır bulunduğu toplantıda Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran bağımlılığın her türünün (Uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji) önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, “Bağımlılıkla mücadele konusunda tüm kurum ve bireylerin sorumlulukları vardır. Bağımlılık toplumsal bir problem olmakla beraber gün geçtikçe artmaktadır. Bunun için bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmaların devam etmesi aksaklıkların giderilmesi ve daha etkin mücadele edilmesi anlamında kurumlar ve bireyler işbirliği içerisinde olması gerekmektedir.” dedi. 

 29 adet güvenlik kamerası takıldı


Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay ise bağımlı kişilerin konuşlandığı metruk binaların yıkımı ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Bu çalışmalar kapsamında riskli alanlarda belirlenen noktalara güvenlik kamerası takılması için alt yapı çalışmaları devam ediyor. İlk olarak Atatürk Parkına Ordu Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ortak çalışmalar çerçevesinde 29 adet güvenlik kamerası takıldı. Bundan belirlenen riskli bölgelere kamera takılması için maliyet ve alt yapı çalışmaları devam etmektedir.” dedi.  
 Toplantıda kurul üyeleri bağımlılıkla mücadele hakkında 2019 yılında kurumlarınca yapılan çalışmaları ve 2020 yılı için planlanan çalışmaları değerlendirildi. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x