Vergi adaletsizliği var!

04 Kasım 2019 Pazartesi 10:43
Bu haber 529 kez okundu

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, bir dizi etkinlik için memleketleri Ordu’ya gelen ‎İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir ve İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Vehbi Karabıyık ile Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

Vergi adaletsizliği var!

Sponsor Reklamlar

 Ekonominin konuşulduğu sohbette ülkedeki vergi adaletsizliğine dikkati çeken Yücel Akdemir; “Köklü politikalarımızın olması lazım. Tarımı unuttuk biz. Biz kendi kaynakları ile kendi karnını doyuracak ender ülkelerden biriyiz ama tarımı sıfırladık. Bacasız sanayi dediğimiz turizmden yeterince yararlanamıyoruz. Son 30 yıldır ithalata dayanan bir politika yürüyor. Ekonomimiz yan sanayi ve inşaat sektörüne dayalı. O da bir noktaya geldi tıkandı. Bir de bunun üzerine ülkenin içinde bulunduğu konjektörden dolayı özellikle savunma sanayi ile ilgili harcamalarımızı katarsanız, ortada ekonomi için çok ciddi bir sıkıntı var. Yani her zaman söylenen bir söz ama bu kez biraz daha fazla; piyasada para yok” dedi.

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Vehbi Karabıyık da vergi gelirlerinin beyana dayanmadığını belirterek, “Biz damga, özel iletişim gibi bazı saçma vergilerin kalkmasını beklerken yeni yeni vergiler geliyor. Demek ki biz hala ayağımızı yorganımıza göre uzatamamışız. Becerememişiz. Ama yapmak lazım. Ben üniversite öğrenciliğimde, 1970’li yıllar hatırlıyorum 3-5 ülke vardı yabancı sermaye ile kalkınmaya çalışan. İrlanda, Türkiye ve bir de Güney Kore idi. İrlanda bir finans cenneti olarak kaldı. Türkiye kendi yağı ile kavruluyor ama Güney Kore ilerledi. Bu ülkenin hakikaten adam gibi bir muhasebeye, bir sisteme ihtiyacı var.” diye konuştu. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x