Yarılgaç ODÜ’yü anlattı
banner66

Yarılgaç ODÜ’yü anlattı

03 Temmuz 2019 Çarşamba 09:57
Bu haber 314 kez okundu

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, TRT Trabzon Radyosu'nda yayınlanan “Köşe Bucak Karadeniz” programına konuk oldu.

Yarılgaç ODÜ’yü anlattı

Sponsor Reklamlar

Karadeniz Bölgesi’nde eğitim, kültür, sanat, bilim gibi konularda haftanın yedi günü yayın yapan TRT Trabzon Radyosu “Köşe Bucak Karadeniz” programının canlı yayınına telefonla bağlanan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç tercih dönemi yaklaşırken Ordu Üniversitesinin eğitim, barınma, sosyal imkanlar, doluluk oranları gibi birçok konu hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Rektör Yarılgaç, “Doğu ve batının arasında mavi ve yeşilin buluştuğu bir konumda yer alan Ordu Üniversitesi 12 Fakülte, 3 Enstitü, 1 Yüksekokul ve 10 Meslek Yüksekokulu ile eğitim faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Kurulduğu 2006 yılında toplamda 4 bin öğrencisi bulunan Üniversitemiz 24 bine ulaşan öğrenci sayısı ile bugün 5 bine yakın öğrenciyi mezun eder hale gelmiştir. 13 yıl gibi kısa bir sürede akademik ve idari birimleri, her geçen dönem artan öğrenci sayısı ve fiziki büyümesi ile gelişimini sürdüren Üniversitemiz, bu gelişimi ile hem bilim dünyasına hem insanlığa hem de çevresine çok önemli katkılar sağlamaktadır.” diye konuştu.

2019-2020 eğitim döneminde Ordu Üniversitesine 5 bine yakın kontenjan verildiğini belirten Rektör Yarılgaç, “Ülke kalkınması ve gelişimine katkı sağlayacak, ulusal ve uluslararası platformlarda söz sahibi olacak bilim ve iş insanları yetiştirmeye yönelik açmış olduğumuz programları ile her geçen dönem artan doluluk oranları üniversitemizi tercih edilen bir üniversite konumuna ulaşmıştır.”

 Ordu’nun güvenli bir şehir olmasının yanı sıra Ulaşım, barınma imkanları ve alternatiflerinin de yüksek olduğunu vurgulayan yarılgaç; öğrencilerimizin kendilerini bir aile ortamında hissedebileceği bir şehirdir. Bununla birlikte ulaşım imkanlarının son derece düzgün olan ilimizde Avrupa’nın denize açılan tek havaalanı konumunda olan Ordu-Giresun havaalanı Üniversitemiz Cumhuriyet Yeleşkesi’ne 10 dakika mesafededir. Bu özelliği ile Üniversitemize hem karayolu ile hem de havayolu ile ulaşım kolay bir şekilde sağlandığını ifade etti. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder