Yasağı ihlal edene ceza!

12 Mayıs 2020 Salı 14:08
Bu haber 1692 kez okundu

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplamda 108 kişiye ve 4 işyeri sahibine 161 bin 614 TL idari para cezası uygulandı.

Yasağı ihlal edene ceza!

Sponsor Reklamlar

Koronavirüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski azaltmak için alınan tedbirlerden birisi olan ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlar büyük oranda riayet ediyor.

 

Toplumdaki sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak, sosyal izolasyonu sağlamayı hedefleyen sokağa çıkma kısıtlamasını az sayıda ihlal edenlere de gerekli adli ve idari cezalar uygulandı.

 

Ordu ili genelinde, 8 Mayıs 2020 Cuma günü saat 24.00 itibariyle başlayan ve 10 Mayıs 2020 Pazar günü saat 24.00’te sona eren sokağa çıkma kısıtlaması süresince meydana gelen ihlaller ve uygulanan cezalara ilişkin açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz, “Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele amacıyla alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara, vatandaşlarımızın büyük bir oranda uyduklarını memnuniyetle görmekteyiz. Covid-19 salgını ile ilgili toplumda bir bilinç oluştuğunu da müşahede ediyoruz. Pandemi de artık başka bir evreye geçmiş bulunuyoruz. Bu evre, kontrollü normalleşme sürecidir. Bu süreçte herkes kendi olağanüstü halini uygulamalıdır. Kontrollü normalleşme sürecinde, herkesin çok daha dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Rehavete kapılmadan, tedbiri elden bırakmadan bu süreci götürmeliyiz. Alınan tedbirlere ve belirlenen kuralla uyan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, tüm ikaz ve uyarılarımıza rağmen az sayıda da olsa bazı vatandaşlarımız ve işyeri sahiplerinin bu yasağı ihlal ettiği görüldü. Polis sorumluluk bölgesinde 34 vatandaşımız, jandarma sorumluluk bölgesinde ise 74 vatandaşımız ile 4 işyeri sahibi, sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edilmiştir. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplamda 108 kişiye ve 4 işyeri sahibine 161 bin 614 TL idari para cezası uygulanmıştır” dedi. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x