Yaşasın 19 Mayıs!

19 Mayıs 2020 Salı 13:46
Bu haber 1063 kez okundu

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin: “19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ün; Saray’ın çürümüşlüğe, yozlaşmışlığa, iş birliğine ve emperyalizme teslim olmasına karşın, tüm bunları reddederek bağımsızlık mücadelesini örgütlemek için yola çıktığı günün adıdır.”

Yaşasın 19 Mayıs!

Sponsor Reklamlar

Başkan Şahin’in mesajı şöyle: “19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ü “devrimci” yapan en büyük adımdır.19 Mayıs 1919, var olan yozlaşmış ve teslimiyetçi durumu reddederek bağımsız ve yeni bir hayat kurmak için yola çıkmanın günüdür.

 

19 Mayıs 1919,  işbirlikçiliğe, teslimiyetçiliğe ve emperyalizme karşı mücadeleye başlamanın günüdür. 19 Mayıs 1919, Mazlum Milletlere yol gösteren ,mücadele azmi katan ve umut veren Kurtuluş savaşımızın başlangıç günüdür.

 

Bugün de aynı kararlılıkla ve devrimci duygularımızla 19 Mayıs 1919’u kutluyoruz. 

 

19 Mayıs 1919, bizlere bir mirastır.

 

“Gökyüzünü sarsa da kara kara bulutlar”, Asla yılgınlık yok. Asla teslim olmak yok.

 

Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul’dan Karadeniz’e doğru yaymış olduğu umudu “konuşmayı şehvetle seven uzun eğri burunluların takalarla” taşıdığı umutla birleştirerek Samsun’a ayak bastı.

 

“Selam durdu kayığı, çapari, takası, Selam durdu tayfası. Çıkarken yüce komutan

Karadeniz'in hâlini bir görmeliydi. Kalkıp ayağa ardı sıra baktı dalgalar. Kalktı takalar,

İzin verseydi Kemal Paşa Ardından gürleyip giderlerdi. Erzurum'a kadar.”

 

Bu nedenle her daim ülkenin selameti ve bağımsızlığı için mücadele etmek bizlere mirastır.

 

Bu tarihsel mirasımız ve sorumluluğumuzla vatan toprağının her karışında, her zaman 19 Mayısları kutlayacağız. Yüreğir’de hukuksuz yere tutuklanan Gençlik Kolları İlçe Başkanımız Eren Yıldırıma ve ülkemizin neresinde olursa olsun hukuksuzluğa ve haksızlığa maruz kalan gençlerimize sahip çıkacağız. Bu mirası da, Bursa Nutkuyla birlikte ülkemizin gençlerine bırakacağız. Yaşasın tam bağımsız, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti.” Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x