Yason durdu sıra Perşembe Yaylasında!

22 Mayıs 2020 Cuma 13:21
Bu haber 496 kez okundu

Ordu’nun en güzel noktalarından Aybastı ilçesi Perşembe Yaylasında yapılacak beton yol menderesleri tehdit ediyor. Türkiye’de bir eşi daha olmayan menderesleri ortadan ikiye bölen beton yola tepkiler giderek büyürken, vatandaşlar bu doğal güzelliğin bozulmasını istemiyor.

Yason durdu sıra  Perşembe Yaylasında!

Sponsor Reklamlar

Karadeniz’deki yaylaları birbirine bağlayan Yeşil Yol Projesi uzun yıllardır devam ediyor.

Mevcut yolun yapımı ile birçok yayla birbirine bağlanmaya çalışılıyordu. Projeyle beraber, bölgenin dokusunun bozulacağı korkusu ile vatandaşlar ve doğaseverler proje başlangıcında çok tepki gösterse de yapım işi, Ordu güzergahında Perşembe Yaylasına kadar geldi.

Menderesleri bölen yol!

Ordu’nun en güzel noktalarından Perşembe yaylası içindeki mendereslerin hemen yanından ve hatta ortasından geçen bu stabilize yollara, yakın zamanda bir de beton döküleceği duyulunca yol tekrar kamuoyu gündemine oturdu. 

Yakın zamanda Yason’da yapılan çalışmanın, kamuoyu baskısıyla verilen zararlara rağmen durdurulması daha gündemden düşmeden, şimdi de ünlü mendereslerin ortasından beton geçmesi gündem oldu.

Burada yapılan çalışmanın durdurulması konusunda, talepte bulunanlar görsellerle tepkilerini ortaya koydular. Doğaseverler bu beton yoldan bir an önce vazgeçilmesini istiyor. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x