Yeni gelir kapısı!

17 Haziran 2020 Çarşamba 12:21
Bu haber 4979 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından, alım garantili olarak hayata geçirilen, “Mevsimlik Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Projesi” üreticilerin yeni gelir kapısı oldu. Altınordu ve Ünye’de kurulan seralarda üretilen ve ilin belli noktalarına dikilen toplam 225 bin mevsimlik süs bitkisi, Ordu’nun güzelliğine güzellik kattı.

Yeni gelir kapısı!

Sponsor Reklamlar

Ordu’da, tarım ürünlerini çeşitlendirmek, tarımsal üretim ile ilgili olarak kullanılmayan potansiyeli aktif hale getirerek ekonomiye kazandırmak ve yeni üretim modelleri oluşturarak yerelde yeni sektörlerin gelişmesini teşvik etmek amacıyla yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Sözleşmeli tarım projesi kapsamında, Altınordu ilçesinde 25 bin, Ünye ilçesinde ise 200 bin adet mevsimlik süs bitkisi üretildiğini söyledi. Üretilen mevsimlik süs bitkilerinin il genelinde çevre düzenlemelerinde yerini aldığını belirten Başkan Güler, “2019 yılında örtü altı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi projesiyle çalışmaları başlatmıştık. Bu kapsamda, Altınordu ve Ünye ilçemizde kurulan seralarda, üreticilerimiz, süs bitkileri yetiştirmeye başladı. İki ilçede tam 225 bin süs bitkisi üretildi, Büyükşehir belediyemiz tarafından üreticilerden satın alınan bitkiler, ilimizin belli noktalarına dikildi” dedi. Haber Merkezi

 


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x