Yeni yıl huzurlu geçti!

02 Ocak 2020 Perşembe 10:36
Bu haber 1639 kez okundu

İl genelinde, Valilikçe alınan tedbirler ve yapılan uygulamalar neticesinde, vatandaşlar yeni yıla huzur ve güven ortamı içerisinde girdi.

Yeni yıl huzurlu geçti!

Sponsor Reklamlar

Vatandaşların huzur ve güvenliği için 1.592 güvenlik görevlisi (Emniyet ve Jandarma) ile yürütülen asayiş uygulamalarında yapılanlar şöyle;

 

“Polis sorumluluk bölgesinde: 4 iş kazası, 3 zehirlenme olayı, 2 kumar oynamak için yer ve imkan sağlama olayı, 15 kasten yaralama/tehdit/hakaret/mala zarar verme olayı, 4 uyuşturucu madde bulundurma ve kullanma olayı, 1 kayıp şahıs vakası, 2 6136 sayılı Kanuna muhalefet, 2 taksirle yaralama, 1 sağlık için tehlikeli madde temini, 3 trafik güvenliğini tehlikeye sokmak, 3 yaralamalı trafik kazası olayları meydana gelmiştir.

 

Ayrıca, 705 araç ve 909 şahıs kontrol edilmiş olup, 8 araca ve 4 vatandaşımıza idari işlem yapılmış ve 4.435 TL para cezası tatbik edilmiştir. 2 araç ise trafikten men edilmiştir.

 

Jandarma sorumluluk bölgesinde ise; 11 asayiş olayı meydana gelmiş olup, bu olaylarda 16 şahıs yaralanmıştır. Olaylara karışan 24 şüpheli yakalanarak, gözaltına alınmıştır. Yapılan kontrol ve denetimlerde ise, 1 kayıp şahıs, 3 hırsızlık olayı faili, 1 kolluk kuvvetine direnme suçunu işleyen olmak üzere toplam 5 aranan şahıs yakalanmıştır. Yakalanan 3 hırsızlık olayı faili şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Ayrıca, yapılan trafik kontrolü ve denetimlerinde, üzerinde hacizli yakalama kararı bulunan 3 araca işlem yapılarak, yediemin otoparkına teslim edilmiştir.” Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x