“Yerel basınımızın yanındayız”
banner66

“Yerel basınımızın yanındayız”

21 Aralık 2018 Cuma 10:20
Bu haber 417 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Basın İlan Kurumu (BİK) arasında resmi reklam protokolü imzalandı

“Yerel basınımızın yanındayız”

Sponsor Reklamlar

Resmi Reklam Protokolü İmza Töreni’nde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Basın İlan Kurumu aracılığıyla resmi ilan ve reklam yayınlayan gazetelerin desteklenmesi noktasında her zaman duyarlı olduklarını belirterek, ”Kamuoyunu doğru bilgilendirmeyi kendisine şiar edinen yerel basınımızın her zaman yanında olduk” İfadesini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Basın İlan Kurumu arasında Resmi Reklam Sözleşmesi imzalandı. Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürlüğüne kayıtlı olarak resmi ilan ve reklam yayınlayan gazeteleri kapsayan protokol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli arasında imzalandı.

 “Hukuksal zeminde desteğimiz sürecek”

Ordu Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen imza töreninde konuşan Başkan Engin Tekintaş, Ordu’da yayın yapan yerel basına her zaman destek verdiklerini belirterek, “Zor şartlar altında halkımızı doğru bilgilendirilmesinde önemli bir görev üstlenen yerel basınımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

 Yürekli, “Basınımızın bu tür desteklere ciddi ihtiyacı var” 

Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli ise Büyükşehir Belediyesinin verdiği bu destekten dolayı Başkan Tekintaş’a teşekkür ettiğini belirterek, “Sayın Engin Tekintaş daha önce Altınordu Belediye Başkanlığı süreci içerisinde de özellikle yerel basınımızın her zaman yanında olmuştur. Yerel basınımızın kamu sorumluluğunu ifa ederken, basınımızın yaşadığı sıkıntıları bilen bir Belediye Başkanımızın olması bizler adına gurur vericidir. Sayın Başkanımız yerel basınımızın mücadelesine her zaman katkı sunmuş ve desteğini her zaman sürdürmüştür. Kurumumuza kayıtlı olarak yayın hayatını sürdüren ve yasal sorumluluklarını yerine getirerek kamuoyunu bilgilendiren gazetelerimize yönelik verilen bu destek basınımız için çok kıymetlidir ve anlamlıdır. Ben Sayın Başkanımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesini kullandı.

 

Yapılan konuşmaların ardından protokol imzalandı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder