Yılbaşı sofrasında abartmayın!

26 Aralık 2019 Perşembe 09:33
Bu haber 493 kez okundu

Yılın son günüyle ilgili beslenme önerilerinde bulunan Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Melisa Karataş, “Yılbaşı yemeklerine kendinizi kaptırıp abartılı beslenmek, uyku problemlerine, sindirim sorunlarına, hatta gıda zehirlenmelerine bile yol açabilir.” dedi.

Yılbaşı sofrasında abartmayın!

Sponsor Reklamlar

Yeni yıla zengin ama sağlıklı bir sofrayla girmenin beklenen bir durum olduğunu vurgulayan Dyt. Melisa Karataş, ancak yılbaşı gecesi için hazırlanan yüksek enerjili ve yağlı hazırlanan yemeklerin cazibesine kanarak abartılı bir tüketim yapılmasının, 2020’nin ilk gününde uyku problemlerine, sindirim sorunlarına, hatta gıda zehirlenmelerine bile yol açabileceği uyarısında bulundu.

Dyt. Melisa Karataş, “O gün öncelikle kahvaltınızı yapmayı ihmal etmeyin. Nasıl olsa akşam çok yiyeceğim diye tüm gün kendinizi aç bırakmak, metabolizmanızda yavaşlamalara neden olacaktır. Sabah kahvaltısını hafif geçirmek akşam yapılacak yanlış tercihlerin biraz daha hafiflemesine neden olacaktır. Öğle öğününüzde ise hafif bir tercih yapın. Örneğin hazırladığınız meyveli yoğurtlar güzel bir seçenek olacaktır” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x