Yoksullara yardım önceliğimiz!

20 Aralık 2019 Cuma 09:48
Bu haber 472 kez okundu

Muhtarlarla buluşan Vali Seddar Yavuz, gerçek ihtiyaç sahiplerine hep birlikte yardımcı olmak amacıyla, mahallelerde bulunan yoksul kimselerin muhtarlar tarafından tespit edilmesi ve Valiliğe bildirilmesini istedi.

Yoksullara yardım önceliğimiz!

Sponsor Reklamlar

Vali Seddar Yavuz, Altınordu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programda, Altınordu ilçesinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

 

Kırsal alandaki altyapı hizmetlerine 2020 yılı içinde de desteklerin devam edeceğini ifade eden Vali Yavuz, “Biz, muhtarlarımızı önemsiyoruz. Muhtarlarımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını çözmek için gayret ve takip ediyoruz. Kırsal alan altyapı hizmetleri için son iki yıl içinde yaklaşık 60 Milyon TL civarında bir kaynak aktardık. 2020 yılında da inşallah yine bu çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ordu’da kimsesiz insan kalmadığını ve 8 bin Ordulunun kapısının çalındığını, evinde ziyaret edildiğini belirten Vali Seddar Yavuz, ”Vakıf konusunu son derece önemsiyorum. Bizler kendi paramızı istediğimiz gibi harcayabiliriz. Ama söz konusu fakir fukara ve yetimin parasıysa çok daha dikkatli kullanmamız gerekir. Mahallenizde yoksul kimse varsa ondan bizim kadar sizler de sorumlusunuz. Fakru zaruret içindeki ihtiyaç sahiplerini görüp durumlarını bize iletmenizi istiyorum. Gerçek ihtiyaç sahiplerine hep birlikte yardımcı olalım. Kaynağın etkin ve verimli şekilde kullanılması önemlidir.“ diye konuştu. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x