Yol atağı!

26 Aralık 2019 Perşembe 09:34
Bu haber 489 kez okundu

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da son 8 ayda ilçelerde sürdürülen yol çalışmalarında büyük aşama kaydedildi. 8 aylık süre içerisinde 60 kilometre yol otoban gibi sıcak asfalta kavuştururken 20 km beton yol, 84 km yeni yol açıldı.

Yol atağı!

Sponsor Reklamlar

Türkiye’nin en zor coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, asfalt seferberliği sürüyor. Yılların sorunlarını bir bir çözüme kavuşturan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede kurduğu şantiyelerle ilin çehresi ve kaderini değiştiriyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinin uydu görüntülerinden yararlanarak il genelindeki yol ağlarını ortaya çıkardığı harita ise Ordu’nun engebeli coğrafyasının özelliğini gözler önüne seriyor.

 

Türkiye’nin en uzun yol ağı

 

İl genelindeki toplam yol ağının Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olduğunu belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, konforlu ulaşım için çalışmaların titizlikle sürdüğünü söyledi. Başkan Güler, “Ordu il genelinde toplam 28 bin 500 kilometre kırsal yol ağımız var. Kara yollarına ait olan ise 940 kilometre. Coğrafi şartlar, arazilerin engebeli olması çalışmaları da zorlaştırıyor. Ancak Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, büyük bir özveriyle 19 ilçede çalışmalarını yoğun tempoyla sürdürüyor” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x