“Yük vatandaşın sırtında!”

Bu haber 1848 kez okundu

CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, dolmuşa yapılan zamma tepki gösterdi. Dalak, “Yük yine vatandaşın sırtına bindi” dedi.

“Yük vatandaşın sırtında!”

Sponsor Reklamlar

CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, “Ordu İli olarak Mart 2020’de Covid 19 salgını nedeniyle tedbirler kapsamına girdik. Bu süreç hepimiz için çok zor bir süreç. Sağlıktan ekonomiye her alanda belimizi büktü.

15 Haziran itibarıyla dolmuş şehir içi hatlarda fiyatlarına zam yapıldı. 2 Lira 75 kuruş olan ücret 3 Lira 25 kuruşa çıkarıldı. Ordu Efirli ücretleri 3 Lira 25 kuruştan 4 Liraya çıkarıldı. 

Şimdi kime ne demeliyiz, dolmuş hatlarındaki emekçilerimizde haklı pandemi sürecinde dolmuş yolcu sayısı yarıya düşürüldü saatleri değiştirilerek tam kapasite çalışamadı tabii ki zarar ettiler, dolmuş kullanmak zorunda olan vatandaşın üzerine yine yükü bindirdiler Belediye yine sınıfta kaldı şoförlerimize bu süreçte destek yapılmalıydı yeterli destek yapılmamıştır. Pandemi sürecinde vatandaş nasıl kendini düzeltecek. Bizim derdimiz bu dönemde geçim derdidir. Belediyemizi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.” Diye konuştu. Haber Merkezi Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x