banner66

“Zamların arkası gelmiyor”

02 Ekim 2019 Çarşamba 09:45
Bu haber 478 kez okundu

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin otopark ücretine ve EPDK’nın elektrik zammına tepki gösterdi.

“Zamların arkası gelmiyor”

Sponsor Reklamlar

EMEP İlçe Başkanı Kaya, “Enflasyon yetmezmiş gibi yapılan zamlarla yoksullaşma hızlandırılıyor” diyerek zamların geri alınmasını istedi. Kaya açıklamasında, “Ordu Büyükşehir Belediyesi yeni otoparklar yaparak yaşanabilir şehir yaratması gerekirken otoparka zam yaparak çarçur edilen bütçeyi halkın sırtından karşılamaya çalışıyor.” dedi.

 

Zam değil, otopark gerekli

 

Ordu’nun tüm ilçelerinde otoparklara gereksinim olduğunu daha önce basın açıklamasıyla duyurduklarını söyleyen Kaya, “Cadde otoparklar nedeniyle şehir yaşanmaz hale geldi. Kamunun ortak alanlarından belediye gelir elde ediyor. Yeni otoparklar yapılması gerekiyor ama nedense belediye otoparklara zam yaparak para kazanma yolunu seçmiş. Bu kamu yararına belediyecilik değil, belediyeleri şirket mantığıyla yönetme anlayışının bir göstergesidir. Zam geri alınmalı, yeni otopark yapımı için kafalarını yormalılar.” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x