İstanbul’un Fethi Geleneksel Tatlarla Kutlandı

29 Mayıs 2014 Perşembe 20:42
Bu haber 79226 kez okundu

Güngören’de İstanbul'un fethinin 561'inci yıl dönümü, mehter takımının coşkulu gösterisi ve geleneksel tatlarla kutlandı.Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin 561'inci yıl dönümü, Güngören’de mehter takımının coşkulu...

İstanbul’un Fethi Geleneksel Tatlarla Kutlandı

Güngören’de İstanbul'un fethinin 561'inci yıl dönümü, mehter takımının coşkulu gösterisi ve geleneksel tatlarla kutlandı.
Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin 561'inci yıl dönümü, Güngören’de mehter takımının coşkulu gösterisi ve geleneksel tatlarla kutlandı. Menderes Caddesi'nde başlayan kutlama programında, mehter takımı eşliğinde Güngören’de fetih yürüyüşü gerçekleştirildi. Mehteran takımının çaldığı marşlarla fethin coşkusunu yaşayan vatandaşlar, mehteran takımın gösterisine büyük ilgi ve alkışlarla karşılık verdi. Menderes Caddesi’nden başlayarak Güngören Belediyesi önüne kadar marşlarla gelen mehteran takımı belediye önünde de mini konser verdi. Yürüyüş süresince ve Güngören Belediyesi önünde vatandaşlara geleneksel Osmanlı şerbeti ve helva ikram edildi.
Fethin 561’inci yıldönümüyle ilgili Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, “İstanbul’un fethi, yalnızca askeri bir zafer değil, tarihin akışını ve dünyada pek çok dengeyi değiştiren, bir çağ kapatıp yeni bir çağ açan, 'Peygamber müjdesi' olarak da nitelendirilen özel bir olay. Başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere, bize dünyanın en güzel şehrini emanet eden ecdadımızı rahmet ve şükranla yâd ediyor, İstanbul’un fethinin 561. yılını kutluyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x