Betonlaşma Sokak Hayvanlarını Vuruyor

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:42
Bu haber 78622 kez okundu

Kentlerdeki betonlaşma, sıcaklarda sokak hayvanlarının kabusu oluyor. Güneşin sıcağında gölge arayan köpekler, betonların arasında sıkışıp kalmış toprak parçalarında serinlemeye çalışıyor.Şehirlerde gelişen inşaat sektörü, birbiri...

Betonlaşma Sokak Hayvanlarını Vuruyor

Kentlerdeki betonlaşma, sıcaklarda sokak hayvanlarının kabusu oluyor. Güneşin sıcağında gölge arayan köpekler, betonların arasında sıkışıp kalmış toprak parçalarında serinlemeye çalışıyor.
Şehirlerde gelişen inşaat sektörü, birbiri üzerine bloklar dikerken, birçok yerde kaldırımlar da dahil her yer betonla doldu taştı. İnsanlarla birlikte kentte yaşayan sokak hayvanları ise, doğaları gereği toprakla haşır neşir olmak zorunda. Özellikle sıcaktan çok etkilendikleri bilinen köpekler, betondan kaçarak toprak zemin arıyor ve neredeyse buldukları bir fidanın dibinde serinlemeye çalışıyor.
Bu durumdan şikayetçi olan hayvanseverler, yetkililerden, tıpkı suya ulaşımda su kapları uygulaması gibi, sokak hayvanlarının serin bir ortamda barınabilmesi için toprak zeminlerin çoğaltılmasını istiyor. Yerel yönetimlere seslenen hayvanseverler, "Sokak hayvanlarımız da birer can. Onların kavurucu sıcaklarda rahat etmeleri için elimizden gelen herşeyi yapalım" diyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x