Türkiye - Hollanda İşbirliğinde Yaşlı Bakımı Projesi

28 Mayıs 2014 Çarşamba 17:13
Bu haber 78698 kez okundu

Karabük Yücel Huzurevi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Av. Fazilet Demirezen, AB Hayatboyu öğrenme programı çerçevesinde Türkiye-Hollanda işbirliğinde Yaşlı Bakım projesinin hayata geçtiğini söyledi.Av. Demirezen, AB Hibe projesi kapmasında...

Türkiye - Hollanda İşbirliğinde Yaşlı Bakımı Projesi

Karabük Yücel Huzurevi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Av. Fazilet Demirezen, AB Hayatboyu öğrenme programı çerçevesinde Türkiye-Hollanda işbirliğinde Yaşlı Bakım projesinin hayata geçtiğini söyledi.
Av. Demirezen, AB Hibe projesi kapmasında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen projelerinin binlerce proje arasından kabul edildiğini söyleyerek, “Projemiz 2 yıl sürecek olup Hollanda ile proje ortaklığı yapacağız. Hayatboyu öğrenme programı kapsamında ve Avrupa Birliği Hibe projesi kapsamında Grundtving gönüllü projesi altında Yaşlı bakımı konusunda yetişkin eğitimi Türkiye Hollanda işbirliğinde yapılacak. Buradan 6 gönüllümüz 21 gün Hollanda’da incelemelerde bulunarak oradaki huzurevleri ziyaret edip deyimler elde etti. Porje kapmasında Perşembe günü Yücel Huzurevinde ,huzurevi çalışanlarına eğitim semineri vereceğiz. Ekim ayında da Hollanda’dan 6 görevli gelerek, İstanbul, Ankara, Kaarabük, Gerede, Bartın ve Bolu’da yaşlı bakım evlerinde inceleme yapacaklar. Bu görevliler 18 gün boyunca inceleme yapılacak. Yaşlı bakımında en iyi nereye ulaşıldığı ve hangi ülkenin ne öğrenmesi noktasında ortak olarak yaşlı bakımının yaygınlaştırılması için projeler üreteceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x