7. Karacaoğlan Ve Yayla Şenliği 20-21 Haziran’da Yapılacak

29 Mayıs 2014 Perşembe 09:57
Bu haber 130929 kez okundu

Karaman’ın Sarıveliler İlçe Belediye Başkanı Hayri Samur, her yıl geleneksel olarak kutlanan Karacoğlan ve Yayla Şenliği’nin 7'ncisinin 20-21 Haziran’da kutlanacağını söyledi.Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı...

7. Karacaoğlan Ve Yayla Şenliği 20-21 Haziran’da Yapılacak

Karaman’ın Sarıveliler İlçe Belediye Başkanı Hayri Samur, her yıl geleneksel olarak kutlanan Karacoğlan ve Yayla Şenliği’nin 7'ncisinin 20-21 Haziran’da kutlanacağını söyledi.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hayri Samur, "Belediye olarak geleneksel hale getirerek kutladığımız Sarıveliler Karacoğlan ve Yayla Şenliği’nin 7'ncisinin kutlama tarihini 20-21 Haziran olarak belirledik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da görkemli bir şekilde gerçekleştirilecek olan şenlikte yöresel ürünlerin sergilenmesi ve tanıtımı, sünnet şöleni, animasyon ekibi ile sanatçılar Mustafa Yıldızdoğan, Ahmet Serttaş ve Daranlı Mustafa’nın sahne alacağı etkinlikler yapılacaktır. Bu vesile ile ülkemizin değişik illerinde bulunan vatandaşlarımız ile yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı bir araya getirerek kaynaşmalarını hedeflemekteyiz. Bu tür etkinlikleri örf, adet ve geleneklerimizi gündemde tutarak güzel bir şekilde kutlamamızda, halkımızın da katılımı çok önemlidir. Halkın sahip çıktığı sosyal ve kültürel etkinlikler her zaman kazanç getirir" dedi.
Samur, "Belediye olarak, ilçemiz anıt alanında düzenlediğimiz şenliğe tüm halkımızı bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mahmut Kara 5 yıl önce yorumlandı

Siverek

0 Kişi beğendi.