Karaman’da Çini Sergisi Açıldı

28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:10
Bu haber 79378 kez okundu

Karaman Belediyesi Mümine Hatun Kültür Merkezi Çini Öğreticisi Medine Taşpınar ve öğrencilerinin hazırladığı çini sergisi açıldı.Tarihi Taş Bina Sergi Salonu’nda gerçekleşen serginin açılışına Karaman Valisi Murat Koca, Belediye...

Karaman’da Çini Sergisi Açıldı

Karaman Belediyesi Mümine Hatun Kültür Merkezi Çini Öğreticisi Medine Taşpınar ve öğrencilerinin hazırladığı çini sergisi açıldı.
Tarihi Taş Bina Sergi Salonu’nda gerçekleşen serginin açılışına Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile eşleri ve davetliler katıldı. Serginin açılışını Vali Koca’nın eşi Vildan Koca ile Belediye Başkanı Çalışkan’ın eşi Şerife Çalışkan yaptı. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, sanata her daim değer verdiklerini ve bu anlamda kurulan Mümine Hatun Kültür Merkezi’nde yetişen hanımların da, bu sergide olduğu gibi daha birçok eser ortaya çıkaracağını söyledi. Vali Murat Koca ise, sergisinin büyük emekle hazırlandığını ve sergide çok başarılı eserler bulunduğunu kaydetti. Koca, serginin mutlaka gezilmesi ve görülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Sergi bir ay boyunca ziyaret edilebilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x