Karaman'da Tarım Fuarını 15 Bin Kişi Gezdi

28 Mayıs 2014 Çarşamba 14:25
Bu haber 80509 kez okundu

Karaman Ziraat Odası’nın bu yıl 2’ncisini düzenlediği Çiftçi Bayramı ve Tarım Fuarı büyük ilgi gördü.Beyazkent Mahallesi’ndeki Kapalı Pazar yerinde kurulan ve 4 gün açık kalan fuarı yaklaşık 15 bin kişi gezdi. Ulaştırma, Denizcilik...

Karaman'da Tarım Fuarını 15 Bin Kişi Gezdi

Karaman Ziraat Odası’nın bu yıl 2’ncisini düzenlediği Çiftçi Bayramı ve Tarım Fuarı büyük ilgi gördü.
Beyazkent Mahallesi’ndeki Kapalı Pazar yerinde kurulan ve 4 gün açık kalan fuarı yaklaşık 15 bin kişi gezdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın da gezdiği fuarın vatandaşlardan büyük ilgi görmesinin kendilerini sevindirdiğini belirten Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, "Oda olarak düzenlemiş olduğumuz Çiftçi Bayramını bu yıl geniş kapsamlı ve dolu dolu kutladık. Çiftçi Bayramı kapsamında açtığımız fuarımıza ise Karaman ve çevre illerden ilgi gösteren 25 firma katıldı. Firmalar bu fuarda tarım malzemeleri ile traktörlerini sergileme imkanı buldu. Fuarda firmaların dışında bankalar da stant açarak çiftçilere yönelik sundukları krediler hakkında bilgiler verdi. Ayrıca fuarın son gününde Ziraat Odasının katkısı ve İl Özel İdaresinin desteğiyle Karaman çiftçisine binalarıyla birlikte kazandırılan 6 adet selektör kırma tesisi ve yine odanın girişimleriyle Toprak Mahsulleri Ofisi’ne yaptırılan mısır kurutma tesisinin de açılışını yaptık" dedi.
Çiftçi Bayramı ve Tarım Fuarı'na katılmak üzere çevre illerden çok sayıda Ziraat Odası Başkanının Karaman’a geldiğini de ifade eden Muğlu, "Bu etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayarak her zaman destek olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Ziraat Odası Başkanı Muğlu, 4 gün açık kalan fuarı yaklaşık 15 bin kişinin gezdiğini de sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x