Araç İlçesi, 7 Farklı Kültürün Buluşma Noktası Oldu

28 Mayıs 2014 Çarşamba 17:55
Bu haber 78645 kez okundu

Kastamonu’nun Araç ilçesinde 7 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler, ilçede çeşitli etkinliklerde bulundu.Avrupa Birliği projesi kapsamında farklı kültür ve ülkelerden gelen öğrencilerin ekip çalışması, kültürel paylaşım, bilgi...

Araç İlçesi, 7 Farklı Kültürün Buluşma Noktası Oldu

Kastamonu’nun Araç ilçesinde 7 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler, ilçede çeşitli etkinliklerde bulundu.
Avrupa Birliği projesi kapsamında farklı kültür ve ülkelerden gelen öğrencilerin ekip çalışması, kültürel paylaşım, bilgi paylaşımı, farklı ülkelerden öğrencilerin yabancı dil öğrenmeleri ve geliştirmeleri amacıyla ortaya konulan Comenius projesi bünyesinde 7 farklı Avrupa ülkesinden 15 öğretmen ve 21 öğrenci, Araç Çok Programlı Lisesinin davetlisi olarak Araç ilçesine geldi.
Araç ilçesine gelen yabancı öğrenci ve öğretmenler, İtalya, İspanya, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Polonya ve Avusturya’dan oluştu.
Araç Belediye Başkanlığının katkılarıyla Kastamonu ile Araç ilçesini tanıma imkanı bulun yabancı öğrenciler, Türk yaşıtlarıyla kültürel alışverişte bulunarak ilçenin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.
Yabancı öğrenci ve öğretmenlere, Araç Belediye Başkan Vekili Süleyman Yazkan eşlik etti. Başkan Vekili Yazkan, gezi sonunda öğrenci ve öğretmenlere yöresel ürünlerden oluşan hediye sepeti takdim etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x