Birinci “Yağlı Direk”

15 Eylül 2017 Cuma 17:27
Bu haber 75952 kez okundu

Güzel Ordu Derneği’nin “Ordu-Hayata Dair” isimli fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. Özgür Altay’ın “Yağlı Direk” isimli fotoğrafı birinci seçildi.

Birinci “Yağlı Direk”

Güzel Ordu Derneği’nin kısa film, fotoğraf ve öykü olarak 3 ayrı kategoride düzenlediği yarışmalardan fotoğraf alanındaki ödüller sahiplerini buldu. Bu sene birincisi yapılan yarışmaya katılan eserler değerlendirilerek Özgür Altay’ın “Yağlı Direk” isimli fotoğrafı birinci seçildi. Toplamda 207 fotoğrafın yarıştığı fotoğraf yarışmasında jüri, Yılmaz Karaca’nın “Kara Yakalan Sürü“ isimli eseri ikinciliğe, Bülbül Özbayram’ın “Alt Geçitte Müzik” isimli eseri üçüncülüğe, Emre Bostanoğlu’nun “Köy Evi” isimli eseri Jüri Özel Ödülüne, Hamdi Demetgül’ün “Turnalıkta Kış” eseri Jüri Özel ödülüne; 28 eser ise sergilenme layık gördü.

2016 yılında düzenlenen Anıtkabir Fotoğraf Yarışması’nda da “Anıtkabir’de zaman” isimli fotoğrafıyla mansiyon ödülü alan Özgür Altay şunları söyledi: “Fotoğrafa başladığımda sene 2004 idi. O zamandan bu yana imkânlarımın elverdiği ölçüde fotoğraf okumak, fotoğraf izlemek en büyük keyfim haline geldi ve bir hobiye dönüştü. Kendime ayırdığım zamanımın çoğunu fotoğrafa ayırır oldum. Bu süre zarfında her ne kadar nihai hedef olmasa da içten içe benim için çok kıymetli olan 2 şeye bir hedef koymuştum. Birisi Anıtkabir'e ait diğeri de Ordu'ya ait bir fotoğraf etkinliğinde başarı elde etmekti. Anıtkabir sevincini geçen yıl yaşadım, şimdi de memleketime ait bir yarışmada sevinç yaşıyorum. Bu ödülü ilk göz ağrım, kızım Masal'a armağan ediyorum...” Haber Merkezi/Yasemin Kuzu


Yorum Gönder

@name x