Demirciören Çilek Festivali 15 Haziran’da

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:16
Bu haber 78812 kez okundu

Kütahya’nın merkeze bağlı Demirciören köyünde bu yıl 3. düzenlenecek olan çilek festivalinin 15 Haziran tarihinde yapılacağı bildirildi.Son dönemde geçim kaynağını çilek üretimine yönlendiren ve bu alanda adını Avrupa’ya duyurarak...

Demirciören Çilek Festivali 15 Haziran’da

Kütahya’nın merkeze bağlı Demirciören köyünde bu yıl 3. düzenlenecek olan çilek festivalinin 15 Haziran tarihinde yapılacağı bildirildi.
Son dönemde geçim kaynağını çilek üretimine yönlendiren ve bu alanda adını Avrupa’ya duyurarak yıllık 600 tona yakın çilek ihracatı yapan Demirciören Köyü 3. Çilek festivaline hazırlanıyor. Demirciören Muhtarlığı ve Demirciören Kalkınma Yardımlaşma ve Koruma Derneği tarafından organize edilen 3. Demirciören Çilek Festivali ile çilek alanında köylüyü özendirmek, çilek üretiminin daha modern olarak yapılması hedefleniyor. Demirciören köyü muhtarı ve Dernek Başkanı Murat Bişğin, festivali düzenledikleri ilk yıllarda çileğin daha çok geleneksel yollarla yapıldığını ancak yapılan festival ve İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğünün katkılarıyla bugün daha modern şekilde üretim yapıldığına dikkat çekti. Çileklerinin ününün Avrupaya ulaştığını kaydeden Bişğin, Muhtarlık ve Dernek olarak çileği Demirciören’in markası yapmayı hedeflediklerini anlatarak,“Çileğe ve eğlenceye doymak isteyenler 15 Haziran Pazar günü Demirciören piknik alanına sevdikleri ve aileleri ile birlikte gelebilirler. Muhtarlık ve Dernek olarak hem çileğimizi tanıtacağız hemde köyümüzün tanıtımına katkıda bulunacağız. Tüm Kütahyalıları festivalimize bekliyoruz.” diye konuştu (HD-EFE)

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x