Bozyazı’da İmam Hatip Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:49
Bu haber 79245 kez okundu

Mersin’in Bozyazı ilçesinde Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, "Bir Bahar Akşamı" adlı şiir dinletisiyle Bozyazılılara unutamayacağı bir gün yaşattı.Bozyazı Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen “Bir Bahar Akşamı”...

Bozyazı’da İmam Hatip Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Mersin’in Bozyazı ilçesinde Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, "Bir Bahar Akşamı" adlı şiir dinletisiyle Bozyazılılara unutamayacağı bir gün yaşattı.
Bozyazı Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen “Bir Bahar Akşamı” şiir dinletisine Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Pakize Bilgin yönetiminde hazırlanan program, salonda bulunanları hem güldürdü hem de duygulandırdı. Özellikle 6. sınıf öğrencisi Buse Ören’in okuduğu "Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman" adlı şiir ile 6. sınıf öğrencisi Zehra Süzgün ve 5. sınıf öğrencisi Nisa Sarı’nın birlikte seslendirdiği "Sakarya Türküsü" şiiri çok beğenildi. Yine 6. sınıf öğrencisi Ersin Safi'nin seslendirdiği "Gülümse Anne" adlı duygusal şarkıda izleyicilerin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Bozyazı’da bu tür sosyal etkinliklerin sık sık yapılmasını isteyen dinleyiciler, şiir dinletisini düzenleyenleri kutladıklarını ifade ettiler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x