Niğde'de Çocuklar Diş Fırçalamaya Teşvik Ediliyor

29 Mayıs 2014 Perşembe 15:27
Bu haber 78816 kez okundu

Niğde Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün 'Fırçalar Elimizde Florür Dişimizde' projesi uygulanmaya devam ediyor.Diş sağlığının korunması amacıyla ilkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan proje, kapsamında 20 bin öğrencinin...

Niğde'de Çocuklar Diş Fırçalamaya Teşvik Ediliyor

Niğde Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün 'Fırçalar Elimizde Florür Dişimizde' projesi uygulanmaya devam ediyor.
Diş sağlığının korunması amacıyla ilkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan proje, kapsamında 20 bin öğrencinin flor jel uygulaması tamamlanacak.
Niğde Behzat Ecemiş ilkokulunda öğrencilere nasıl diş fırçalayacaklarını gösteren Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bilgehan Öztürk, “Dünya Sağlık örgütü Diş hekimliğine ulaşımda çocuklara koruyu sağlık programları kapsamında, çok sayıda öğrenciye ulaşmak için okullarda flor jel uygulaması yapıyoruz. Bu uygulamayı il genelinde 168 okulda birinci dönem 20 bin öğrenciye yaptık ve ikinci aşama olarak ikinci dönemde yapıyoruz” dedi.
Öztürk, “Amacımız var olan süt dişlerini korumak ve alttan çıkacak dişlerin flor uygulaması ile diş mineralizasyonunu artırmaktır. Uygun diş fırçalarıyla desteklenirse eğer florlama diş çürüklerinden yüzde 60 oranında korumaktadır. Hem çocuklarımızı korumak hem diş fırçalama alışkanlığını artırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda bize desteklerini esirgemeyen okul müdürlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x