Sungurbey Eğitim Kurumları Velilerle Bosna’yı Gezdi

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:48
Bu haber 77782 kez okundu

Sungurbey Eğitim Kurumları velilere yönelik Bosna-Hersek gezisi düzenledi.Gezi Sorumlusu Yüksel Özdemir gezi hakkında bilgi verdi. Bosna’nın selden büyük bir zarar gördüğünü dile getiren Özdemir: “bunun için bizde onların bu zor günlerinde...

Sungurbey Eğitim Kurumları Velilerle Bosna’yı Gezdi

Sungurbey Eğitim Kurumları velilere yönelik Bosna-Hersek gezisi düzenledi.
Gezi Sorumlusu Yüksel Özdemir gezi hakkında bilgi verdi. Bosna’nın selden büyük bir zarar gördüğünü dile getiren Özdemir: “bunun için bizde onların bu zor günlerinde yanında olalım istedik. Onları ziyaret edip o meşhur kahvelerini içtik. Ecdadımızı ziyaret ettik. Osmanlının çok güzel eserlerini gördük, onlarla kardeş olduğumuzu ve her zaman yanlarında olduğumuzu söyledik” dedi.
Öğrenci velilerinden Esra Atabek: “Ben çocuğumla birlikte Bosna’ ya gittim. Çok etkilendim. Alperenler Tekkesi, Travnik’ de Fatih Sultan Mehmet camisi ve kalesi. Bosna’da Baş Çarşı, Hüsrev Camisi, Bosna’nın doğal güzelliği Boşnak böreği ve kahvesi her şeyiyle çok güzeldi. Böyle bir geziyi düzenlediği için okulumuza çok teşekkür ediyoruz ve tekrarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Özel Sungurbey velilerinden Mustafa Adıgüzel ise: “Oradaki Türk okullarının Bosna’nın çocuklarına ve yetimlerine sahip çıktığını gördük. Cefakâr öğretmenlerin yaptıklarını yerinde gördük. Allah onlardan razı olsun, bizleri orda çok güzel bir şekilde temsil ediyorlar. Mostar köprüsünün yapılışı çok ilginçti ve beni çok etkiledi. Ecdadımız hep eserler yapmış. İslam için varını yoğunu ortaya koymuş. Türk devletimizin savaşta çok yardımları olmuş. Bunu Bosna’ lılar hiç unutmuyorlar ve Fatih Sultan Mehmet’i çok seviyorlar. Aliya İzzetbegoviç’ in ve şehitlerin mezarlarını ziyaret edip ruhlarına Yasin okuduk.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x