ORDU BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELLİ OLDU
banner66


ORDU BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELLİ OLDU

ORDU BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELLİ OLDU

Mükerrem Türe

28 Şubat 2019, 09:12
Bu makale 360 kez okundu

Evet her iki adayın geçmişi, 16 sene  iktidar olan Ak parti de bakanlık yapmış. Ak partiye hizmet etmiş. Her iki adayın adı ak parti ile tanınmış, Gelinen süreçte Ordu büyük şehir belediyesini yönetmek için karşıt olmuşlardır.

 

         Her iki bakan da bakanlıkları döneminde ne kadar başarılı oldu, başarısız oldu .Bunu Tüm Türk halkı değerlendirecektir. Elbetteki Ordu halkı daha çok değerlendirecektir. Unutmayalım ki bakan devleti ,belediye başkanı ili yönetir. Ordu ilini yönetemeyen eski milletvekili başkanımız görevinden istifa etmek zorunda kalmıştır. Giderken de Ordu halkına neden istifa etiğinin hesabını vermeden gitmiştir. Demek ki aynı partili olmak yönetici için olumsuz sonuçlar da verebiliyor.Mesele başkan olduğunda Ordu’nun her yurttaş vatandaşına ayrım gözetmeden hizmet etmektir.İlin refah düzeyini yükseltecek yatırımlar yapmaktır.

 

Adayların bu gün ki siyasi durumlarına baktığımızda görünen o ki Adaylardan biri Milletvekili seçilmediği halde partisine hizmet etmeye devam etmiş. Ak parti siyasetinin ülkeyi iyi yönettiği anlayışı içinde siyasetini devam ettirmiştir. Biri de bakanlık yaptığı dönemde ne olumsuzluklar yaşamış ki partisinden istifa etmiş. Siyasi hayatını Ak parti ile devam ettirmemiştir. İstifa ederek Ak partinin  ülkeyi iyi yönetmediğini ortaya koymuştur.

 

Bu sürece uygun olarak cumhur ittifakının adayı Hilmi Güler, Saadet Partisi adayı İdris Naim Şahin ve CHP’nin adayı Mustafa Adıgüzel Ordu Büyük Şehir Belediye başkanlığı için  yarışa girmişlerdir. Ordu halkı en doğru tercihini yapacak başkanını seçecektir.

 

 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

mahmut bahce 4 hafta önce yorumlandı

idris naim sahin

Kişi beğendi.