ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN:
banner66

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN:

08 Mart 2014 Cumartesi 10:22
Bu haber 125 kez okundu

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve kendisini hedef almasını normal karşıladığını bildirdi.Başbakanın...

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN:

Sponsor Reklamlar

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve kendisini hedef almasını normal karşıladığını bildirdi.
Başbakanın partisini ve kendisini hedef alan ifadelerine yazılı açıklamayla yanıt veren Büyükerşen, Başbakan Erdoğan’ın önceki hükümetler döneminde yapılanları sahiplendiğini veya kendisinin yaptığını söylediğini öne sürerek bu durumu anlamakta zorlandığını kaydetti.
Bu durumla alakalı örnekler veren Prof. Dr. Büyükerşen, “Başbakan İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Bolu, Kütahya, Afyon, Bilecik ve diğer illerden otobüslerle getirtilen partililerinin olduğu Eskişehir’deki mitingde “Eskişehir’e doğal gazı AKP getirdi” şeklinde bir ifade kullandı. Oysa Eskişehir’e doğal gaz, AKP kurulmadan 5 yıl önce 1992-1996 yılında getirilmiştir. Bunun gibi Başbakanın Eskişehir’de AKP icraatı olarak değindiği pek çok hizmet, hızlı tren başta olmak üzere, kendinden önceki hükümetler döneminde ele alınmış hizmetlerdir. Nitekim Ankara-İstanbul hızlı tren projesi de rahmetli Bülent Ecevit’in başbakanlığındaki DSP-MHP-ANAP koalisyonu döneminde sayın Prof. Enis Öksüz ile Sayın Oktay Vural döneminde kararlaştırılmıştır. Kaldı ki, İstanbul-Ankara yüksek hızlı treni, Eskişehir demir yollarının kavşak noktası olduğu için her halükarda Eskişehir’den geçmek zorundaydı. Öyle anlaşılıyor ki, Eskişehir’de sahiplenmeye çalıştığı ve yurt içi ile yurt dışında bilinen bütün projelerimiz hakkında, ya danışmanları ya da Eskişehir’deki AKP’nin yerel örgütü tarafından kendisine verilen yanlış bilgilere Eskişehir halkının inanacağını sanmıştır” ifadelerini kullandı.
Büyükerşen, açıklamasına şöyle devam etti:
“Hatırlanacağı gibi, partisinin grup toplantısında da AKP’nin Eskişehir adaylarını tanıtırken, tanıtım videosunda hep Büyükşehir Belediyesi olarak benim ve arkadaşlarımın gerçekleştirdiği projeleri göstermiş ve o yayını izlerken beni de, 'Eyvah Başbakan AKP’nin Eskişehir adayı olarak beni mi ilan edecek?' diye endişelendirmişti. Şimdi de benimle ilgili 5 yıl önce basılan 'Zamanı Durduran Saat' isimli nehir söyleşisi kitabının içindeki bilgileri tam okumadan reklamını yapmak durumuna düştü. Beni 23 yaşındayken matbaa ve gazete sahibi de yaptı. Başbakan eğer bu yayını başucu kitabı yaparsa millete ve memlekete hizmet yolunda belediyecilikle ilgili pek çok şeyi öğrenebilme imkanına kavuşacağı için kendisine faydalı olur.”

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder