Siirt Tabipler Odası'nda 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

28 Mayıs 2014 Çarşamba 16:59
Bu haber 77492 kez okundu

Siirt Tabipler Odası Başkanlığı 4. Olağan Genel Kurul toplantısında Ekrem Bilek yeniden başkan seçildi.Tabipler Odası Başkanlığı toplantı salonunda tek liste ile girilen genel kurul seçimlerine başkan seçilen Bilek, yönetimde görev dağılımı...

Siirt Tabipler Odası'nda 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Siirt Tabipler Odası Başkanlığı 4. Olağan Genel Kurul toplantısında Ekrem Bilek yeniden başkan seçildi.
Tabipler Odası Başkanlığı toplantı salonunda tek liste ile girilen genel kurul seçimlerine başkan seçilen Bilek, yönetimde görev dağılımı yapılarak çalışmalarına başladığını söyledi. Bilek, "Türkiye'nin en uzun eğitimini alan, sayısız risklerle dolu bir mesleği yürütmeye çabalayan, mecburi hizmetler nedeniyle aile düzenleri yıpranan, sisteme olan kızgınlıkların tümünün hedefi haline getirilip, şiddete maruz bırakılan, buna karşın ne hak ettiği saygıyı gören ne de hak ettiği maddi desteği alan meslektaşlarının sorunlarının ciddiyetinin farkındayız. Hekimleri, özel sektör-kamuda çalışan, tam gün-kısmi statü, aile hekimi-pratisyen hekim gibi kutuplara ayıran, bu kutuplaşmadan medet uman ve hatta ayrılıklarımızla güçlenmeyi kazanç sayan yönetimlerin kıskacı içinde olduğumuzu biliyoruz. Siirt Tabip Odası bu dönemde de, tüm sağlık çalışanlarına eşit işe eşit ücret sağlanması ve tabip odasının bir meslek kuruluşu olmasının yanı sıra sosyal sorumlulukları da olduğu için toplumsal süreçlerden ve sorunlardan uzak kalmaması için çaba gösterecektir" dedi.
Oylamanın ardından Siirt Tabipler Odası Yönetim Kurulu'na Ekrem Bilek, Abdulkahar Yıldız, Muğdat Balta, İsmet Güler, Zelal Özkul seçildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x