Muş'un Rafting Ekibi Şirnak'a Geliyor

29 Mayıs 2014 Perşembe 17:01
Bu haber 82643 kez okundu

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Muş Su Sporları Spor Kulübü rafting ve kano ekibi Şırnak'a geliyor.Güçlükonak Kaymakamlığı’nın daveti üzerine Şırnak’a gelecek olan Muşlu rafting ve kano ekibi hazırlıklarına...

Muş'un Rafting Ekibi Şirnak'a Geliyor

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Muş Su Sporları Spor Kulübü rafting ve kano ekibi Şırnak'a geliyor.
Güçlükonak Kaymakamlığı’nın daveti üzerine Şırnak’a gelecek olan Muşlu rafting ve kano ekibi hazırlıklarına başladı. 2013 yılı programını Şırnak’ın Güçlükonak ilçesi Cehennem Deresi'nde yaptığı faaliyet ile tamamlayan Muşlu raftingciler, 2014 yılı içerisinde birçok kentte faaliyet yapmayı planlıyor. Muş’un rafting ve kano ekibinin Şırnak faaliyet yapmasının çözüm sürecine katkı sağladığına inandığını belirten Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Muş’un bu güzelliklerle tanıtılmasını istediklerini söyledi. Muş Valiliği Koordinasyonunda Sosyal Destek Programı (SODES) destekli kano ve rafting faaliyetlerin yoğun bir tempo ile devam edeceğini belirten Muş Su Sporları Spor Kulüp Başkanı Şahin Şahin, amaçlarının Muş’u su sporlarıyla tanıtmak olduğunu kaydetti.
Şırnak’ta yapılacak olan program ile ilgili açıklama yapan Şahin, şunları söyledi:
"Muş’ta kısa sürede büyük gelişmeler kaydeden su sporları giderek cazip hale geliyor. Dönemin valisi ve şuan Manisa Valiliği görevine atanan Erdoğan Bektaş'ın rafting sporu için öncülüğü yapmıştı. Daha sonra ise Muş Valiliği Koordinasyonunda SODES kapsamında hayata geçirilen bir proje ile su sporlarının temeli Muş’ta atılmış oldu. Bilindiği gibi Muş’un can damarı ve ovaya hayat veren Murat Nehri'nde faaliyetlerimiz başlayıp bu güne kadar devam etti. Kısa sürede su sporlarına giderek ilgi artmaya başladı. Hafta sonu tarihi Murat Köprüsü'nde eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Eğitim alan ve rafting sporu ile tanışan gençlerimiz daha sonra adrenalinin yüksek olduğu parkurlarda bu faaliyetleri sürdürüyorlar. İlimiz bu bağlamda çok ciddi bir potansiyele sahip ancak tanıtılmasında eksiklikler var. Bizde bu eksikliği gidermek için Şırnak Valiliği Güçlükonak İlçe Kaymakamlığı'nın daveti üzerine Cehennem Deresi diye adlandırılan bölgede faaliyette bulunacağız. Özellikle geçen sene yine aynı bölgede rafting faaliyeti yapmıştık ve gerçekten çok güzel geçmişti."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x