Şü Öğrencileri Eğitim Gördükleri Üniversiteyi Eleştirdi

23 Mayıs 2014 Cuma 18:03
Bu haber 81453 kez okundu

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi öğrencileri düzenledikleri 'Eğitimde kalite, Şırnak Üniversitesi Örneği' isimli seminerde eğitim gördükleri üniversiteyi yetersiz görerek eleştirdi.Seminerde açılış konuşmasını...

Şü Öğrencileri Eğitim Gördükleri Üniversiteyi Eleştirdi

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi öğrencileri düzenledikleri 'Eğitimde kalite, Şırnak Üniversitesi Örneği' isimli seminerde eğitim gördükleri üniversiteyi yetersiz görerek eleştirdi.
Seminerde açılış konuşmasını gerçekleştiren ŞÜ Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi öğrencisi İmdat Akbaş, öğrencilere seminer hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu. İki bölümden oluşan seminerin birinci bölümünde İmdat Akbaş ve Selahattin Öngün 'Dünya ve Türkiye’deki eğitim sistemi' hakkında, ŞÜ Şırnak Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi öğrencilerini bilgilendirdi. İkinci bölümde ise ŞÜ Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi öğrencileri Habibe Demir ve Sidar Opçin, eğitim gördükleri üniversitelerinin eğitim politikası ve eğitim kalitesi hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Karşılıklı yapılan soru cevap şeklinde geçen seminerde, Şırnak Üniversitesi eğitim kalitesi eleştirildi. Türkiye ortalamasının altında eğitim kalitesine sahip olduğunu ifade eden katılımcılar ŞÜ’nin daha kaliteli bir eğitim vermesi gerektiği görüşünde olduklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x