Tüketici Hakem Heyeti’ne 1 Ayda 3 Bin Kişi Başvurdu

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:21
Bu haber 80090 kez okundu

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde 1 ayda 3 bin kişinin Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurduğu bildirildi.Kapaklı ilçesinde yaklaşık 3 bin kişi bankaların kendilerinden tahsil ettiği dosya masraflarını ve yeniden yapılandırma ücretlerini geri...

Tüketici Hakem Heyeti’ne 1 Ayda 3 Bin Kişi Başvurdu

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde 1 ayda 3 bin kişinin Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurduğu bildirildi.
Kapaklı ilçesinde yaklaşık 3 bin kişi bankaların kendilerinden tahsil ettiği dosya masraflarını ve yeniden yapılandırma ücretlerini geri alabilmek için İlçe Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti’ne müracaatta bulundu.
Konu hakkındaki şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, "Biz zaten kullandığımız krediler için dünya kadar faiz ödüyoruz. Bankaların aldıkları faiz yetmezmiş gibi bir de dosya masrafı almaları hiç de adil değil. Biz de hakkımızı Tüketici Hakem Heyetleri aracılığıyla arıyoruz" dedi.
SONUÇ 3 AY İÇİNDE BELLİ OLUYOR
Öte yandan Tüketici Hakem Heyeti’ne yapılan müracaatların, ilgili komisyonca değerlendirmeye alındığı, yaklaşık 3 aylık yasal süre içerisinde yapılan inceleme sonucu her bir talep için alınan olumlu-olumsuz kararın tüketiciye yazılı olarak tebliğ edildiği kaydedildi. Talebi olumlu bulunan tüketicilere bankalar tarafından alınan dosya masrafları ve yeniden yapılandırma ücretleri geri ödeniyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x