Altunbaş, Sakat Ve Engellilere Ziyaretlerini Sürdürüyor

28 Mayıs 2014 Çarşamba 14:26
Bu haber 81185 kez okundu

Trabzon AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, sakat ve engellilere ziyaretlerini sürdürüyor.“Seçimlik değil ömürlük birlikteyiz” mesajı veren Altunbaş’ın son durağı ise Sakatlar Derneği Trabzon Şube Başkanlığı oldu....

Altunbaş, Sakat Ve Engellilere Ziyaretlerini Sürdürüyor

Trabzon AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, sakat ve engellilere ziyaretlerini sürdürüyor.
“Seçimlik değil ömürlük birlikteyiz” mesajı veren Altunbaş’ın son durağı ise Sakatlar Derneği Trabzon Şube Başkanlığı oldu. Engelliler ile ilgili çalışmalarının devam ettiği mesajını veren Başkan Altunbaş, “Biz insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile yola çıktık” dedi. Dernek Başkanı Tayfun Serdar ve dernek üyeleri ile engellilerin ekonomik, fiziksel ve sosyal sorunlarını gören Altunbaş, “Engelli vatandaşlarımızı yalnızca yılın belirli günlerinde hatırlamanın samimi bir bakış açısı olmadığını ve hayatın her alanında istişare halinde bulunulması gerekiyor. Ak Parti’nin bu hassas ve öncelikli konuda yaptığı devrim niteliğindeki icraatlarının, zamanın koşullarına ve ihtiyaçların çeşitliliğine yönelik olarak artarak devam ediyor. Bizler de bu çalışmaların hem destekçisi hem de yerelde bu çalışmaların takipçisi ve destekçisi olacağız” dedi.
Dernek ziyaretinin ardından ‘Trabzon Umuda Destek Derneği Başkanı’ Mahmut Söylemez’in kromozom eksikliğine bağlı anomali rahatsızlığıyla dünyaya gelen kızı Berrak Söylemez’i evinde ziyaret eden Altunbaş ve ekibi, Berrak’ın mutluluk gözyaşları karşısında oldukça duygulu anlar yaşadı. Mahmut Söylemez’in ilk çocuğu 2 aylıkken ardından doğan ve hiçbir sağlık sorunu bulunmayan 12 yaşındaki kızı aniden rahatsızlanarak vefat etmiş ve son olarak dünyaya engelli olarak gelen Berrak’a ise yürüme ve yaşama şansı dahi verilmemiş. Annesinin ve babasının tarifsiz fedakârlığı ve sevgisi sayesinde Berrak şimdi 20 yaşında ve ailesinin tek mutluluk kaynağı. İnsan hayatında sevginin önünde hiçbir engel olmadığını gösteren bu umut hikayesi karşısında söylenecek söz kalmadığını vurgulayan Altunbaş, faaliyetlerine ve ziyaretlerine hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x