Pertek Temalı Çalişmalari Ön Elemeden Geçti

28 Nisan 2014 Pazartesi 14:47
Bu haber 80485 kez okundu

Tunceli’nin Pertek ilçesinde Pertek Temalı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması'nın ön elemeleri yapıldı.Pertek Temalı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması ön elemeleri Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Ön elemelerin jüri üyeleri Pertek...

Pertek Temalı Çalişmalari Ön Elemeden Geçti

Tunceli’nin Pertek ilçesinde Pertek Temalı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması'nın ön elemeleri yapıldı.
Pertek Temalı Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması ön elemeleri Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Ön elemelerin jüri üyeleri Pertek Kaymakamı Memiş İnan ve farklı üniversitelerin öğretim üyeleri oldu. Yarışmada birinciliğe uygun eser bulunamazken ikinci ve üçüncülüğe iki eser seçildi. 7 eserin de mansiyon ödülüne layık görüldüğü yarışmada Türkiye genelinden çok sayıda üniversitenin Güzel Sanatlar Fakülteleri'nden eserler değerlendirmeye alındı.
Yarışmada ikinci seçilen çalışmaya 2 bin üçüncüye ise bin TL ödül verileceği belirtildi. Yarışmada ayrıca Pertek Kaymakamlığı için logo tasarımları da değerlendirildi. Beğenilen ilk üç logo arasından seçilecek en güzel çalışmanın kaymakamlık logosu olarak kullanılacağı belirtildi. Pertek Kaymakamı Memiş İnan, yarışmaya ilginin yoğun olduğunu ifade ederek, “Burada amacımız Pertek’in tanıtımına katkı sağlamak. Eserleri değerlendirmeye aldık ve yapılacak sonuçlara göre seçilecek eseri çoğaltıp Pertek’e gelecek turistlere pazarlamayı düşünüyoruz. Bu sayede hem Pertek’in tanıtımı yapılacak hem de vatandaşlarımıza ekonomik katkı sağlanacak” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x